PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W JASIENIU - WITAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ - INFORMACJE DLA RODZICÓW I UCZNIÓW - AKTUALNOŚCI - GALERIA - PLAN LEKCJI

Technika

Drodzy Uczniowie.

Poniżej zamieszczam adres poczty elektronicznej, dzięki której będziemy mogli się ze sobą kontaktować w sprawach związanych z realizacją materiału z techniki oraz wszelkich wyjaśnień i zapytań:

tlutynski@pspjasien.pl

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA - NAUKA ZDALNA

Tomasz Lutyński


16 listopada 2020 r.

Temat: Instalacje i opłaty domowe. (zapisz temat w zeszycie)

Dzień dobry.

Lekcja do samodzielnej realizacji.

Dzisiaj wstęp do omawiania instalacji domowych.

Co to są instalacje domowe? Instalacje to wszystkie przewody (w postaci kabli i rur) wraz z urządzeniami służące do rozprowadzenia w budynku tzw. mediów (wody, prądu, gazu, itp.).

Większość instalacji montuje się na etapie budowy budynku, aby ukryć je w ścianach, pod tynkiem. Niektóre jednak można zamontować później. Część z nich jest niezbędna do życia, a część nie jest konieczna, służy jedynie do rozrywki lub poprawy komfortu.

Jakie to instalacje?

Zapisz w zeszycie

Rodzaje instalacji:

- wodna

- kanalizacyjna

- elektryczna

- gazowa

- centralnego ogrzewania (co)

- telefoniczna

- wentylacyjna

- odgromowa (piorunochron)

- internetowa

- domofonowa

- alarmowa

- przeciwpożarowa

- klimatyzacyjna

Czy to wszystkie? Pewnie nie, wiele jest instalacji specjalistycznych, montowanych w specjalnym celu (np. rozprowadzanie tlenu w szpitalach, przesyłanie pieniędzy w sklepach).

Tyle na dzisiaj. Proszę jeszcze tylko, aby po wypisaniu w zeszycie wszystkich instalacji podanych powyżej podkreślić na zielono te, które waszym zdaniem są niezbędne w budynku.

Miłej pracy. 

TLutyński


9 listopada 2020 r.

Temat: Kokarda na Święto Niepodległości. (zapisz temat w zeszycie)

Dzień dobry.

Dzisiaj temat do samodzielnej realizacji.

Z powodu wypadającego w środę dnia wolnego od zajęć, już dzisiaj przygotujemy się na świętowanie tego dnia. Jak wiadomo 11 listopada przypada jedno z najważniejszych świąt państwowych dla nas, Polaków. Narodowe Święto Niepodległości. O tym, dlaczego to święto jest dla nas ważne, będziesz zapewne rozmawiał na lekcjach historii lub zajęciach z wychowawcą. My skupimy się na elemencie, który pozwoli rozpoznać w nas Polaków i patriotów. Będzie to kokarda w narodowych barwach.

Jak to zwykle, zapiszmy w zeszycie:

  1. Materiały:

  1. Narzędzia:

-

  1. Szkic:

Uzupełnij samodzielnie te punkty, następnie wykonaj wg. wzoru na str. 18-19 piękny kotylion.

Na dowód wykonanej pracy wykonaj komórką zdjęcie swojej dumnie wypiętej piersi z przypiętym kotylionem. (Zdjęcia nie będą nigdzie publikowane).

Powodzenia

TLutyński

 


Małopolska LIFE-IP