Publiczna Szkoła Podstawowa w Jasieniu
http://pspjasien.pl

13 czerwca 2019 21:09 | Aktualności

Zielona Szkoła w Gorcach - 2019

  W dniach 27.05 – 02.06 ośrodek wypoczynkowy „Kudowianka” w Ochotnicy Dolnej gościł grupę 26 uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jasieniu podczas pobytu na „zielonej szkole”. Siedmiodniowy wypoczynek składał się z wielu atrakcji, które przygotowane zostały przez opiekunów. „Poszukiwacze przygód”, taką nazwę przyjęła grupa, pogłębiali swoją wiedzę na temat miejscowości, w której mieszkała, a także historii Pienin, wsłuchując się w opowiadania przewodników w Wiejskim Ośrodku Kultury, a także Muzeum Pienińskim. Swoją kondycje dzieci sprawdzały pokonując szlaki na Turbacz (1310 m) oraz Magurki (1108), w czasie których podziwiali z trasy oraz wieży widokowej panoramę Gorców i Tatr. Spacerując  po Gorczańskim Parku Narodowym odwiedziliśmy miejsce katastrofy samolotu „Liberator”, który rozbił się w czasie II Wojny Światowej. Na naszej mapie zwiedzania znalazła się również Szczawnica, a w niej:

- spacerowaliśmy wzdłuż potoku Grajcarek,

- podziwialiśmy centrum miasta wraz z pomnikiem Henryka Sienkiewicza i kwiecistym zegarze oraz pomnik Janosika na zakolu Dunajca,

- wyjeżdżaliśmy kolejką linową na Palenicę,

oraz Niedzica, w której czekało na nas mnóstwo atrakcji, takich jak:

- zwiedzanie zamku,

- rejs statkiem po jeziorze Czorsztyńskim,

- parki miniatur,

- park rozrywki,

- kino 7D,

- zapora.

  W każdy wieczór po kolacji na dzieci czekały konkursy, w których licznie brały udział. Próbowały swoich sił w tańcu, śpiewie, sporcie, wiedzy,  kalamburach oraz czystości, aby na koniec pobytu otrzymać dyplomy i piękne nagrody. Po długich i wyczerpujących dniach raczyliśmy się w „góralskiej chatce” pyszną kiełbaską z grilla. W sobotę 1 czerwca w tym wyjątkowym dniu dla każdego dziecka na uczniów czekało wiele niespodzianek. Na początek kadra posprzątała wszystkie stoły po śniadaniu, a w ciągu dnia na milusińskich czekały słodycze, lody, a wieczorem podczas finału Ligi Mistrzów pizza. W niedzielny poranek jedni z radością, inni z żalem zaczęli pakować swoje bagaże. Po pysznym śniadaniu i podziękowaniu właścicielom ośrodka „Poszukiwacze przygód” wyruszyli w drogę powrotną do Jasienia.

  Serdeczne podziękowania kierujemy do Urzędu Miasta, który przyczynił się do wyjazdu dzieci na zieloną szkołę.