PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W JASIENIU - WITAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ - INFORMACJE DLA RODZICÓW I UCZNIÓW - AKTUALNOŚCI - GALERIA - PLAN LEKCJI

Aktualności

13 maja 2019 18:02 | Aktualności

Wycieczka klas szóstych do Chęcin i Kielc - maj 2019

  8 maja uczniowie klas szóstych wybrali się na wycieczkę edukacyjną do  Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu koło Chęcin oraz Centrum Geoedukacji  w Kielcach. Celem wycieczki była przede wszystkim nauka poprzez doświadczenie i zabawę z wykorzystaniem nowoczesnych interaktywnych eksponatów. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć  fizyczne modele odtworzone na podstawie projektów autorstwa Leonardo da Vinci – mistrza, wynalazcy, wizjonera i wielkiego artysty. Obejrzeli wystawę „Człowiek – niezwykła maszyna”, która przedstawia pięć czynności życiowych człowieka (oddychanie, bicie serca, reakcja na bodźce, utrzymanie postawy pionowej ciała oraz odżywianie), utrzymujących organizm w stanie biologicznej równowagi.  Na wystawę składało się wiele stanowisk multimedialnych i mechatronicznych. Uczniowie skorzystali również z placów zabaw, które mieszczą się wewnątrz obiektu, jak i poza nim. Kolejnym etapem wycieczki było Centrum Geoedukacji w Kielcach, w którym uczniowie dzięki udziale w grze geoedukacyjnej posiedli wiedzę geologiczną i geograficzną na tema  prehistorycznych zwierząt oraz w ramach warsztatów praktycznych mogli szlifować wapienie dewońskie.

  W czasie podróży słuchając pani przewodnik mogli  dowiedzieć się wiele ciekawostek na temat historii regionów, po których podróżowali. Droga powrotna do Jasienia była bardzo wesoła, pełna wspólnego śmiechu, śpiewu i zabawy.

Przeczytano: 250 razy. Wydrukuj|Do góry

Chęciny - kl. 6 - 2019

Małopolska LIFE-IP