PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W JASIENIU - WITAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ - INFORMACJE DLA RODZICÓW I UCZNIÓW - AKTUALNOŚCI - GALERIA - PLAN LEKCJI

Aktualności

10 czerwca 2019 09:30 | Aktualności

„Przerwane dzieciństwo. Wojna i Dzieci” - konkurs plastyczny.

  W marcu 23 uczniów naszej szkoły przystąpiło do ogólnopolskiego konkursu plastycznego

pt.: „Przerwane dzieciństwo. Wojna i Dzieci” w ramach obchodów 80 rocznicy wybuch II wojny światowej.  Organizatorem konkursu było Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Konkurs przeprowadzony był w dwóch grupach wiekowych : uczniowie klas 4 – 6 szkoły podstawowej oraz uczniowie klas 7 -8 szkoły podstawowej i uczniowie klas gimnazjalnych.

Tematem konkursu było życie dzieci podczas II wojny światowej w latach 1939-1945. Wybuch wojny spowodował, że dzieci, zamiast rozwijać się, poznawać świat, uczyć i bawić się, rozpoczęły życie w strachu, bólu, często daleko od domu, niejednokrotnie doświadczając straty najbliższych członków rodziny. Działania zbrojne i okupacja oznaczały dla nich koniec dzieciństwa i przyspieszone dorastanie: konieczność wielu ograniczeń, walkę o przetrwanie, przymus podjęcia działań zarobkowych, a także, dla niektórych, walkę z okupantem. Poprzez konkurs organizatorzy pragnęli zachęcić do zastanowienia się, jak mogło wyglądać życie dzieci podczas wojny i co mogły czuć, żyjąc w nieustannym zagrożeniu. Czy w takiej sytuacji był czas, by myśleć o zabawie? Czy zdarzały się beztroskie chwile? Czy dominowała jednak groza wojny? /Regulamin konkursu/

Każdy uczeń miał przygotować plakat dowolną techniką nawiązujący do tematu konkursu. Długo czekaliśmy na wyniki, ale się opłaciło.

Uczennica naszej szkoły Natalka Rożek z klasy 6a został laureatką III miejsca w kategorii wiekowej -  uczniowie kl. 4 – 6. Gratulujemy.

Jednocześnie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Powyżej nagrodzona praca.

Przeczytano: 167 razy. Wydrukuj|Do góry

Małopolska LIFE-IP