PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W JASIENIU - WITAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ - INFORMACJE DLA RODZICÓW I UCZNIÓW - AKTUALNOŚCI - GALERIA - PLAN LEKCJI

Aktualności

14 czerwca 2019 14:44 | Aktualności

Szkolny piknik "ŚWIĘTO RODZINY"

W upalna sobotę, 8 czerwca 2019 roku, w Publicznej Szkole Podstawowej w Jasieniu odbyło się Święto Rodziny, przygotowane przez Panią Dyrektor Urszulę Brachuc, Radę Rodziców, na czele z jej przewodniczącym Panem Zbigniewem Łanochą, nauczycieli oraz zaprzyjaźnione przedszkole w Jasieniu

Uroczystość uświetnili swoją obecnością goście: Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu w Brzesku Pan Józef Cierniak, Proboszcz Parafii w Jasieniu  Ksiądz Bogusław Seremet, Sołtys Jasienia Pani Monika Rożek. Licznie przybyli  rodzice z dziećmi, babcie i dziadkowie, jak również inni członkowie rodzin.

Na początku dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola w Jasieniu wprowadziły nas w świat  baśni, prezentując  w przepięknych, kolorowych strojach, „Calineczkę” Również uczniowie naszej szkoły zaprezentowali  swoje umiejętności aktorskie. Wędrując po świecie fantazji uczniowie klasy 4a pod kierunkiem Pani Bernadety Zyznawskiej  zaprosili  do konkursu, w którym  wszyscy mogli sprawdzić swoją wiedzę o bajkowych postaciach.

Po występach aktorskich przyszedł czas na popisy wokalne i taneczne, których bohaterkami były:  uczennica klasy 5a Zuzia Kurzydło, Natalka Żurek z klasy 6b i Olimpia Brzyk z klasy 5b.

Największą niespodzianką od rodziców, dla najmłodszych i  starszych, było przedstawienie pt.: „Szewczyk Dratewka”. Rodzice wcielili się w postaci bajkowe a na koniec brawurowo zatańczyli „Belgijkę”,  zapraszając wszystkich chętnych do wspólnej zabawy.

Każda klasa mogła również pochwalić się pięknymi pracami plastycznymi, wyeksponowanymi na sali gimnastycznej. Można było podziwiać różnorodne, pod względem formy, kolorowe dzieła.

  W dalszej części pikniku dzieci chętnie bawiły się na dmuchanej zjeżdżalni  oraz zamku.   Powodzeniem cieszyło się także malowanie buzi, możliwość zjedzenia waty cukrowej, przejażdżka koniem raz pokaz motocyklistów. Uczniowie brali udział w różnorodnych konkurencjach sportowych, m.in. żonglowania piłką, rzuty karne w ciemno, rzuty do kosza.. Nagrodami dla zwycięzców były gadżety oraz bilety wstępu na basen lub kręgielnię w Brzesku.

Dużo radości, szczególnie najmłodszym sprawiła zabawa w Radosnej Szkole.

  Ogromnym zainteresowaniem cieszył się kiermasz oraz loteryjka owocowa, przygotowana przez dzieci i nauczycieli.  Każdy, kto wziął w nich udział, mógł zdobyć nagrody główne – bilety wstępu na basen lub na kręgielnię. Losowanie odbyło się na zakończenie pikniku.

  Z ciekawością obecni oraz byli uczniowie (nieraz już dorośli) oglądali wystawkę kronik szkolnych.

  Zmęczeni szaleństwami na boisku szkolnym oraz sali gimnastycznej mogli zjeść  kiełbaskę  z grilla lub szaszłyk, przygotowane przez rodziców lub ciasta upieczone przez mamy naszych uczniów, zjeść na ochłodę lody  oraz wypić ciepłą herbatę, kawę, wodę mineralną, jogurty  i zdrowe soki owocowe.

Przeczytano: 367 razy. Wydrukuj|Do góry

Piknik Rodzinny - 2019

Małopolska LIFE-IP