PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W JASIENIU - WITAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ - INFORMACJE DLA RODZICÓW I UCZNIÓW - AKTUALNOŚCI - GALERIA - PLAN LEKCJI

Aktualności

03 października 2019 10:44 | Aktualności

„Słodko-kwaśny” kierowca!!!

   26 września uczniowie z  klas 5 oraz przedszkolaki z Jasienia wzięły udział w akcji „Słodko-kwaśny” realizowanej w ramach konkursu Odblaskowa szkoła. W godzinach porannych na ulicy Pomianowskiej w obecności policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego brzeskiej jednostki na czele z naczelnikiem podkomisarzem Tomaszem Nosalem najmłodsi sprawdzali czy kierujący pojazdami poruszają się po drodze zgodnie z przepisami. Odblaskowe patrole nagradzały cukierkami tych kierowców, którzy czynili to w sposób prawidłowy, natomiast przy drobnych wykroczeniach kierowcy zamiast mandatu otrzymywali cytrynę, która musieli skonsumować. Wszyscy uczestnicy akcji wzorowo ubrani w odblaski z plakatami i znakami drogowymi promowali tak bardzo ważną rzecz jaką jest bezpieczeństwo pieszego w ruchu drogowym.

  Warto zaznaczyć, że wspólne działania uczniów, przedszkolaków i policji zostały przeprowadzone w ramach projektu EDWARD 2019 (Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach)

Przeczytano: 170 razy. Wydrukuj|Do góry

Słodko-kwaśny kierowca 2019

Małopolska LIFE-IP