PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W JASIENIU - WITAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ - INFORMACJE DLA RODZICÓW I UCZNIÓW - AKTUALNOŚCI - GALERIA - PLAN LEKCJI

Aktualności

19 grudnia 2019 11:11 | Aktualności

„Klasowa Wigilia bez plastiku”

  Nie - dla jednorazowych talerzy, kubków i sztućców na klasowej wigilii!

  Tak postanowili za namową swojej wychowawczyni  uczniowie klasy 7a. Bowiem, co roku w ostatni grudniowy szkolny tydzień, organizowane są klasowe wigilie, podczas których korzysta się z plastikowych kubków, sztućców i innych przedmiotów jednorazowego użytku. W ten sposób dochodzi do powstania dużej ilości śmieci. Plastikowe talerzyki, widelczyki i kubeczki są używane przez każdą osobę zaledwie 2-3 godziny, a w środowisku niestety rozkładać będą się od 100 do 1000 lat. Poza tym, po plastikowej wigilii, jedna klasa jest w stanie zapełnić plastikowymi odpadami ogromny wór na śmieci, a jak w szkole jest kilkanaście klas… to mamy kilkanaście ogromnych worków. W tym roku klasa 7a postanowiła to zmienić i w niewielki, ale znaczący sposób przyczynić się do ograniczenia dużej ilości plastikowych odpadów - im ich mniej, tym lepiej dla naszego środowiska i przyszłych pokoleń. Dlatego uczniowie kl. 7a w dniu swojej klasowej wigilii przynieśli z domu szklane naczynia, talerzyki i kubki oraz metalowe sztućce. Przygotowali również pyszne domowej roboty wypieki, bo wiedzą, że oprócz ekologii ważne jest też to, jakiej jakości  pokarmy spożywamy. Dzięki przyniesionej  ulubionej zastawie atmosfera spotkania klasowego była prawie jak domowa, a worki z odpadkami były symboliczne.

  Chcielibyśmy, aby w następnym roku  pozostałe klasy również przyłączyły się do akcji „Klasowa Wigilia bez plastiku”. Pamiętajcie, mały gest, ale powtórzony przez wiele osób, ma wielkie znaczenie.

Przeczytano: 306 razy. Wydrukuj|Do góry

Wigilia bez plastiku w 7a

Małopolska LIFE-IP