PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W JASIENIU - WITAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ - INFORMACJE DLA RODZICÓW I UCZNIÓW - AKTUALNOŚCI - GALERIA - PLAN LEKCJI

Aktualności

10 czerwca 2020 09:39 | Aktualności

Kampania profilaktyczna "W domu i poza domem. Bezpiecznie nie znaczy nudno".

Dzień dobry,

  Przekazujemy Państwu multimedialną kampanię profilaktyczną "W domu i poza domem. Bezpiecznie nie znaczy nudno". Mamy nadzieję, że przesłane materiały spełnią Państwa oczekiwania i sprawdzą się jako efektywne działania profilaktyczne w tym trudnym dla nas wszystkich czasie społecznej izolacji.

  Część dla rodziców to przewodnik, jak budować więzi i dbać o dobre relacje z dzieckiem, jak słuchać i wspierać. To największa wartość, jaką rodzice mogą dać dziecku, by przygotować je do życia w świecie pełnym zagrożeń i uzależnień, nie tylko tych od alkoholu, narkotyków czy dopalaczy, ale też od Internetu, komputera czy telefonu. Rodzice znajdą też tutaj praktyczne, konkretne pomysły na zagospodarowanie czasu. Podpowiadamy gry, zabawy i atrakcyjne zajęcia dla całej rodziny.

  Nie pomijamy też trudnego tematu przemocy, która dotyczy wielu rodzin, a dla wielu innych właśnie się zaczęła. Pandemia i zamknięcie w domach spowodowały, że wiele osób przestało radzić sobie w tej trudnej sytuacji, wzrosło spożycie alkoholu, na sile przybrała agresja. Podpowiadamy, gdzie szukać pomocy i jak zadbać o bezpieczny dom. Zdajemy sobie sprawę, że pomocna może okazać się każda podpowiedź, każda wskazówka. Tych wskazówek podajemy wiele, poczynając od tych od dawna znanych i sprawdzonych, a kończąc na informacji o najnowszych aplikacjach, dzięki którym można poprosić o pomoc, np. zamawiając kosmetyki w fikcyjnym sklepie internetowym. Liczymy, że osoby potrzebujące pomocy i wsparcia znajdą wśród wielu możliwości najlepsze dla siebie rozwiązanie.

  Materiał dla dzieci i młodzieży zawiera między innymi unikalne karty aktywności, które pozwolą na lepsze poznanie siebie i swoich mocnych stron oraz na rozwój różnych, cennych umiejętności. Przygotowaliśmy je w taki sposób, by dziecko mogło pracować samodzielnie lub mogło zaangażować wiele osób z rodziny – to dobra inwestycja w budowanie relacji.

Dlaczego warto skorzystać z naszej propozycji?

  • Materiały przygotowane są w formie elektronicznej, przeznaczone do realizacji w domu, dostępne w każdym momencie, w nieograniczonej ilości.
  • Materiały mogą być przeglądane na komputerze, laptopie, tablecie i smartfonie.
  • Materiały są dostępne on-line lub można je pobrać na urządzenie.
  • Kampania sprawdzi się teraz, ale ponadczasowe materiały równie dobrze będą mogły być wykorzystane, kiedy wszyscy wrócimy do normalnego trybu pracy.

  W skład pakietu wchodzą: 

  1. e-book dla rodziców;
  2. e-book dla dzieci i młodzieży;
  3. karty aktywności dla różnych grup wiekowych:

Dla najmłodszych (6-9 lat)

• Poznaj emocje

• Moja rodzina

 Dla starszych (10-13 lat)

• Wyloguj się!

• Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce

Dla najstarszych (14-16 lat)

• Moje mocne strony

• Co to jest fonoholizm?

  1. podcast „Co dzisiaj mogę zrobić dla swojej rodziny?”.

Pobieranie ze strony internetowej - na stronie przyjaznaprofilaktyka.pl, w dolnym menu strony znajduje się zakładka "Pobierz":

https://przyjaznaprofilaktyka.pl/materialy-do-pobrania

hasło: kampaniamultimedialna


Przeczytano: 286 razy. Wydrukuj|Do góry

Małopolska LIFE-IP