PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W JASIENIU - WITAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ - INFORMACJE DLA RODZICÓW I UCZNIÓW - AKTUALNOŚCI - GALERIA - PLAN LEKCJI

Aktualności

24 czerwca 2020 09:41 | Aktualności

Kampania ekologiczna „Pomagamy pszczołom bez lipy”

  W maju uczniowie koła przyrodniczego i biologicznego klas IV-VI wzięli udział w programie edukacyjnym „Pomagamy pszczołom bez lipy”. Zajęcia przeprowadzone zostały w oparciu o materiały udostępnione przez Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin. Lekcje dostarczyły  merytorycznej wiedzy o różnorodności owadów zapylających, ich roli i znaczeniu dla bioróżnorodności, zapewnienia równowagi między gatunkami i produkcji żywności oraz bezpiecznego stosowania środków ochrony roślin.

 

  Podczas zajęć wykorzystany został  mini serial „Z kamerą wśród pszczół”, zrealizowany ze wsparciem merytorycznym Zakładu Pszczelnictwa w Puławach. W czasie kampanii „Pomagamy pszczołom bez lipy”, która zachęca wszystkich do wysiewania roślin miododajnych w najbliższym otoczeniu, tworząc w ten sposób przestrzeń przyjazną owadom zapylającym uczniowie wysiewali nasiona roślin do założonych przez siebie ogródków. Na dowód tego w czasie nauki zdalnej przysyłali zdjęcia swoich pięknych ogrodów oraz poidełek dla pszczół, pamiętając, że  dobrostan zapylaczy jest wspólnym celem nas wszystkich.

Przeczytano: 200 razy. Wydrukuj|Do góry

Kampania ekologiczna „Pomagamy pszczołom bez lipy”

Małopolska LIFE-IP