PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W JASIENIU - WITAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ - INFORMACJE DLA RODZICÓW I UCZNIÓW - AKTUALNOŚCI - GALERIA - PLAN LEKCJI

Aktualności

07 września 2020 14:52 | Aktualności

Pamiętamy! 81 rocznica bombardowania pociągu na stacji Brzesko-Słotwina

  5 września 2020 r. o godzinie 10:00 uroczystą Mszą św. w intencji ofiar niemieckich bombardowań z 4 i 5 września 1939 r. rozpoczęły się obchody 81 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Po zakończonym nabożeństwie uczestnicy uroczystości udali się pod pomnik, gdzie okolicznościowe przemówienie wygłosił burmistrz Brzeska Tomasz Latocha, Naczelnik Oddziałowego Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Krakowie- dr  Maciej Korkuć oraz wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko. Następnie odsłonięto i poświęcono tablicę upamiętniającą nazwiska ofiar bombardowania pociągu na stacji  Brzesko-Słowina, przyznano odznaczenia i dyplomy za zasługi dla Światowego Związku Żołnierzy AK.

  W ramach części artystycznej pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku odczytali wspomnienia świadków wydarzeń z 4 i 5 września 1939 roku. Następnie odczytany został przez harcmistrza Adama Zydronia i harcerzy z brzeskiego hufca ZHP apel pamięci. Na zakończenia uroczystości delegacje, również z naszej szkoły, złożyły kwiaty pod pomnikiem.

  Naszą szkołę reprezentowali Julia Dobrzańska i Bartosz Tota z klasy 6a.

Przeczytano: 226 razy. Wydrukuj|Do góry

Pamiętamy 2020

Małopolska LIFE-IP