PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W JASIENIU - WITAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ - INFORMACJE DLA RODZICÓW I UCZNIÓW - AKTUALNOŚCI - GALERIA - PLAN LEKCJI

Aktualności

14 października 2020 20:25 | Aktualności

14 października -Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego. Ten wyjątkowy dzień dla polskiej edukacji ustanowiono 27 kwietnia 1972r. na mocy ustawy: Karta praw i obowiązków nauczyciela pod nazwą DZIEŃ NAUCZYCIELA, następnie w 1982r. zmieniono na DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ.
    Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej (KEN), która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Komisja ta została powołana z inicjatywy króla polskiego Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773r.

 

Dzień Edukacji Narodowej jest naszym wspólnym świętem. Wszystkich tych, którym zależy na tym, żeby być razem, żeby się uczyć, żeby spędzać ze sobą czas, żeby zmierzać do określonych celów. Nie jest to łatwe - ani praca nauczyciela, ani praca każdego, któremu dobro ucznia jest bardzo bliskie. Nie jest łatwe też uczyć się, bo trzeba pokonywać wiele trudności, ale też trzeba czerpać satysfakcję z tego, co się robi. Dlatego, nie tylko w tym dniu - wszystkim  wychowawcom, nauczycielom, pracownikom administracyjnym, uczniom i rodzicom życzymy dużo zdrowia, sukcesów, niech podejmowany trud będzie źródłem satysfakcji i uznania.

 

 

Przeczytano: 139 razy. Wydrukuj|Do góry

Małopolska LIFE-IP