PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W JASIENIU - WITAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ - INFORMACJE DLA RODZICÓW I UCZNIÓW - AKTUALNOŚCI - GALERIA - PLAN LEKCJI

Aktualności

10 listopada 2020 19:59 | Aktualności

Niebo w zasięgu ręki – E- Planetobus

  

  Jak na niebie odróżnić gwiazdę od planety?  Jakie gwiazdozbiory możemy ujrzeć w jesienne wieczory na niebie?  Dlaczego Mars jest nazywany „Czerwoną planetą”? Na te i inne pytania odpowiedzi udzielili prosto z planetarium Centrum Nauki Kopernik w Warszawie edukatorzy w czasie interaktywnych zajęć, które odbyły się 5 listopada.

  Uczniowie klas 5, 6a,6b oraz 8a i 8a podczas pokazu na żywo poznali Układ Słoneczny  i gwiazdozbiory widoczne aktualnie na niebie. Następnie wybrali się podróż w kosmos, a pierwszym przystankiem był Mars. Tu obejrzeli z bliska „czerwoną planetę” , dowiedzieli się odbywającej się aktualnie misji „Mars 2020”.  Kolejnym etapem lotu w kosmos były wybrane przez uczestników planety, m.in. Wenus, Jowisz, Saturn, Pluton i Słońce.

Po powrocie na Ziemię, uczniowie nauczyli się słów w języku migowym z dziedziny astronomii oraz zdobyli bilety na Marsa.

 

  Zajęcia w ramach e-Planetobusu  to część Programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik.

Przeczytano: 66 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Małopolska LIFE-IP