PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W JASIENIU - WITAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ - INFORMACJE DLA RODZICÓW I UCZNIÓW - AKTUALNOŚCI - GALERIA - PLAN LEKCJI

Aktualności

10 listopada 2020 20:46 | Aktualności

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada przypada 102 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Po 123 latach niewoli nasz kraj wreszcie mógł cieszyć się wolności.

  23 kwietnia 1937 r. ogłoszono specjalną ustawą, że 11 listopada będzie świętem niepodległości Polski, które miało wiązać się z datą zakończenia I wojny światowej oraz oddać hołd Józefowi Piłsudskiemu, pierwszemu Marszałkowi Polski, oraz osobie, która 11 listopada 1918 r. objęła zwierzchnictwo nad Wojskiem Polskim. Jak głosiła treść ustawy, ten dzień „jako rocznica odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego i jako dzień po wsze czasy związany z wielkim imieniem Józefa Piłsudskiego, zwycięskiego Wodza Naczelnego w walkach o wolność Ojczyzny – jest uroczystym Świętem Niepodległości”.

 

  Z powodu pandemii nie odbyły się w tym roku szkolne uroczystości, jednak nie przeszkodziło to uczniom w pokazaniu jak kochają nasz kraj. Nagrane życzenia są przejawem gorącego patriotyzmu uczniów i ich rodzin.

KLIKNIJ TUTAJ

Przeczytano: 136 razy. Wydrukuj|Do góry

Małopolska LIFE-IP