PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W JASIENIU - WITAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ - INFORMACJE DLA RODZICÓW I UCZNIÓW - AKTUALNOŚCI - GALERIA - PLAN LEKCJI

Aktualności

27 listopada 2020 10:06 | Aktualności

Adopcja na Odległość

  Adopcja na Odległość to program pomocy w kształceniu najbardziej potrzebujących dzieci i młodzieży z krajów misyjnych. Program Adopcji na Odległość, rozpoczął się w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym w kwietniu 2001 roku pod hasłem: Dajmy dziecku szansę nauki. Jest to adopcja, która polega na finansowaniu edukacji dzieci z danej placówki misyjnej.

  Z programu korzystają dzieci i młodzież, którym rodzice nie są w stanie zapewnić edukacji, a często także zaspokoić ich podstawowych potrzeb. Są to głównie sieroty i półsieroty, w wieku od 6 do 25 lat, z Afryki, Ameryki Łacińskiej, Azji i Europy.

  Opiekunowie adopcyjni z kraju i zagranicy deklarują co najmniej roczne wsparcie swoich podopiecznych. Przesłane przez nich pieniądze pozwalają wyposażyć uczniów w podręczniki, przybory szkolne, mundurki, opłacić im lub wspomóc w opłaceniu czesnego, oraz zapewnić odpowiednie zaplecze umożliwiające naukę: zakup ubrań, dożywianie. Często wspierane są też rodziny uczniów.

  Wolontariusze Szkolnego Koła  Caritas adoptowali dziewczynkę z domu dziecka:

YOSELIN  LEANO ESCALANTE z Boliwii

  Nasze Koło będzie systematycznie wysyłać środki dla niej do domu dziecka prowadzącego przez Siostry Służebniczki Dębickie. Kto chciałby wesprzeć adopcję może wysyłać środki na konto naszego Caritas: 80 1020 4984 0000 4002 0147 1465 z tytułem przelewu: „Adopcja misyjna Yoselin”. Można również bezpośrednio na konto podane w załączonym liście od Sióstr.

  Na fotografii Yoselin po środku z jej siostrami. Starsza siostra ma na imię Juana a młodsza Mericeli

Przeczytano: 210 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Małopolska LIFE-IP